CyberKnife

CyberKnife

CyberKnife Robotik Radyocerrahi Sistemi, tüm vücutta milimetrenin altında hassasiyetle tümör tedavisi yapmak için tasarlanmış dünyadaki ilk ve tek radyocerrahi sistemidir. Görüntü kılavuz sistemi ve bilgisayar kontrollü robot teknolojisi kullanan CyberKnife Sistemi, tedavi sürecince tümörü ve hasta hareketlerini izlemek, tespit etmek ve tümör ile hasta hareketlerini düzeltmek için tasarlanmıştır. Son derece hassas olan sistem, hasta hareketlerini önlemek amacıyla herhangi bir kafa ve vücut çerçevesi kullanmamaktadır. Hastanın herhangi bir ağrı hissetmeden, son derece konforlu bir tedavi süreci yaşamasını sağlamaktadır.

Geleneksel radyocerrahi sistemlere benzemeyen yönü ise, yalnızca beyin ve boyun tümörlerinin tedavisinde değil, hem kafatası içerisindeki hem de tüm vücuttaki tümörlerin tedavisinde kullanılmaktadır. CyberKnife ile yapılan tedavilerin %50’den fazlası kafatası dışındaki omurga, akciğer, prostat, karaciğer ve pankreas tümörleri tedavisinden oluşmaktadır. CyberKnife Sistemi daha önceleri kompleks bir operasyon gerektiren veya operasyonu mümkün olmayan tümörlerin tedavisi için hastalara ek bir seçenek sunmaktadır.

Günümüze gelindiğinde, Türkiye’de 5 yılı aşkın süredir kanser hastalarımıza bir umut ışığı olan CyberKnife, beşbinin üzerinde hastamızın başarılı bir şekilde tedavi görmesini sağlamıştır. Dünya’da ve Türkiye’de kullanımı hızla artan CyberKnife teknolojisi her geçen gün kendini geliştirmektedir.

CyberKnife Sisteminin üretici firması olan Accuray, 1987’den beri hizmet vermektedir. Ana merkezi Amerika’daki Silikon Vadisinde bulunan Accuray firmasının Paris, Hong-Kong ve Tokyo’da da merkezleri bulunmaktadır. Araştırma ve geliştirmeye son derece önem veren Accuray, her geçen yıl CyberKnife Sistemini yeni bir teknoloji ile donatmaktadır.

ACCURAY INC. (2004’ten beri) : 20 yıla yakın süredir Amerika’nın California eyaletinde, silikon vadisi olarak adlandırılan yazılım sektörünün kalbinde hizmet veren Accuray firması radyocerrahi tedavisinin altın standardı olarak tanınan Cyberknife sisteminin yaratıcısı ve üreticisi olarak sektöre girmiş, 2010’lı yılların başında Tomotherapy firmasını satın alarak ürün gamını genişletmiş ve sektörün 3. en büyük firması haline gelmiştir.

http://www.cyberknife.com/

Incise MLC Broşürleri:

  1. 4-21-2015 MLC OUS Launch Evaluation Complete Press Release
  2. 4-21-2015 MLC OUS Launch Evaluation Complete Press Release_2
  3. 7-1-2015 Field Force InCise 2 MLC Talking Points - QA - EIMEA Version2
  4. FINAL 2-23-2015 Accuray Lancaster Joint Press Release
  5. FINAL 2-27-2015 Accuray CyberKnife MLC Release
  6. Nirvanu_InCise(TM) Multileaf Collimator 

Teknik Broşürler:​

  1. 500022 G CK Specification Brochure_Approved
  2. 500138D_2013_M6_TenderDoc_HandOut
  3. CK M6 Brochure Spec EN MKTCK04140040

 

Dicle Cad. 2051 Sokak No:3 Beysukent/Ankara/Turkey

+90 312 235 28 00

info@radontek.com.tr

© Copyrights 2016